Play World Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Play World Forum

Oyunlarla ilgili herşey...

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

Crystal Dynamics Lara'sı ve Core Design Lara'sı...

2 posters
YazarMesaj
SeL!N
Yönetici
Yönetici
SeL!N

Kadın

Crystal Dynamics Lara'sı ve Core Design Lara'sı... Empty
MesajKonu: Crystal Dynamics Lara'sı ve Core Design Lara'sı...   Crystal Dynamics Lara'sı ve Core Design Lara'sı... Icon_minitimeC.tesi Ocak 31, 2009 3:05 am

Bu yazıyı herkesin okumasını rica ediyorum. Smile

OGZ Dövüş Kulübü

Lara'lar Savaşıyor !

Bir süre önce kepenklerini indiren OGZ Dövüş Kulübü son bir düello için kapılarını açtı. Bu savaş özeldi. Eski ve yeninin,retro ve hip'in,poligonlarla shader'ların savaşı olacaktı. İlk Tomb Raider'ın orjinal Lara Croft'uyla Underworld'ün müşteri grubuna özel modifiye Lara'sı karşı karşıyaydı.

Maç için yerleştirdiğimiz portallarımız açıldı ve iki Lara arenaya çıktı.Normalde aynı karakter olması gereken bu iki varlık birbirinden o kadar farklıydı ki... Birindeki poligon sayısının diğerinin neredeyse 2-3 bölümündeki toplam poligon sayısına eşit olduğunu görmemek için kör olmak gerekiyordu.

Çatışma Kaçınılmazdı,dolayısıyla iki Lara'da tek kelime etmeden hazırlıklara başladı.İkisininde acelesi yoktu,Underworld'ün Lara'sı büyük bir güven içinde eski Lara'yı süzüyordu,diğerinin bilge bakışlarına aldırmadan.
Aslında suç onun değildi,bu bakışların gizlediği yüz öylesine pikselliydi ki,zar zor seçilen bu ifadeden bir şeyler çıkartabilme şansı yoktu yeni Lara'nın. Isınma hareketleri yapıyor,çevikliğini ve kullanabildiği onca silahı sergiliyordu.İlk Lara kesinlikle onun kadar atik,onun kadar yetenekli-ve o özellikle-onun kadar güzel olamazdı.Yinede bir şeyler vardı havasında ve en büyük şansı kimsenin bunu fark etmemesiydi.

Artık sıcak çatışmaya saniyeler vardı ve eski Lara tam da kendisinden beklediğimiz gibi süpriz bir açılış yaptı.Underworld'ün Croft'una seslendi: '' Ortada bir sorun olduğunu biliyorsun.Bütün o makyajına,güçlü görüntüne rağmen sende olmayan çok önemli bir şey var bende.Ve o şey aramızdaki savaşın sonunu belirleyecek.''

Yeni Lara,karşısındaki küçük kadının korkudan titremesini istiyordu,meydan okumasını değil. Ezmek için cevap verdi: ''Saçmalama,senden daha güzelim,daha fazla hareketim,daha çok silahım var.Sende önüne gelen otları bile itemiyorsun! Beni nasıl alt edebilirsin ? Bende olmayan ne varki sende...''

Eski Lara'nın dudağının kenarı kıvrılırken bunu görebilen yoktu ama sorun değildi.O beklediği cevabı almıştı ve bunun hazzıyla yapıştırdı:
'' RUH! Senin ruhun yok.Ne yaparsan yap benimle oynarken yaşadıkları hissi oyunculara veremeyeceksin.Benim hiçbir zaman shader'larım ve dinamik ışıklandırma efektlerim olmadı ama zaten ihtiyacım da yoktu.Seni tasarlamak için onlarca yetenekli yapımcı çalıştı,benim için milyonlarca oyuncunun hayal gücü...''

Underworld'ün Lara Croft'u bir kelime bile etmeden dakikalarca Lara'ya baktı.Aslında o an anladığı gerçeği hazmetmeye çalışıyor gibiydi.Sonunda dayanamayarak tabancasını kendine doğrulttu.

OGZ Dövüş Kulübü'nün son dövüşü aslında başlamadan bitmişti.

Alıntıdır: Aralık/2008 - Oyungezer dergisi-sayfa:54

Bunu dergiden kendim yazdım buraya... Ayrıca şunu söylemeden geçemiyeceğim bu yazı Crystal Dynamics'e küfür gibi gitmiş. Harika bir yazı yazanların ellerine sağlık... drinking
http://playworld.yetkinforum.com
Demet
Moderatör
Moderatör
Demet

Kadın

Crystal Dynamics Lara'sı ve Core Design Lara'sı... Empty
MesajKonu: Geri: Crystal Dynamics Lara'sı ve Core Design Lara'sı...   Crystal Dynamics Lara'sı ve Core Design Lara'sı... Icon_minitimePtsi Haz. 22, 2009 7:53 pm

Bencede,söylenecek çok fazla söz yok,harika bir yazı...Crystal Dynamics e gerçekten de küfür gibi gitmiş,ve bu umurumda değil.. Very Happy Teşekkürler paylaşım için gerçekten çok güzel bir yazı..Ve emeğin içinde de tabikii,sonuçta kendin yazmışşın,değil mi..? Smile
http://playworld.yetkinforum.com/

Crystal Dynamics Lara'sı ve Core Design Lara'sı...
1 sayfadaki 1 sayfası