Play World Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Play World Forum

Oyunlarla ilgili herşey...

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yapKapı

Harry Potter Quidditch World Cup

YazarMesaj
Admin
Web-Master
Web-Master
Admin

Erkek

Harry Potter Quidditch World Cup Empty
MesajKonu: Harry Potter Quidditch World Cup   Harry Potter Quidditch World Cup Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 1:29 pm

Harry Potter Quidditch World Cup (PC)

Oyun, filmde gördüğümüz quidditch sporuna dayanıyor. Okuldaki 4 büyük takımın birbirleriyle kapışması, aynen filmdeki sahnelerle goller atılması, değişik sevinmeler falan, filmleri aratmıyor. Oyuna alışmak için, tutorial bölümleri oynamak lazım. Pas atma, şut çekme, top kontrolü falan gibi konularda eğitim bölümleri mevcut.

Oyuna alışmak fazla zaman almıyor. Ben ilk aldığımda nasıl beceririm diye düşünüyordum ama oyunda sadece sağa ve sola gidilebildiğini gördüm. Yani filmdeki gibi öyle sinek tarzı dolaşmak yok. Sadece sağa ve sola gidebiliyorsunuz. Buz hokeyi gibi yani. Ama takım arkadaşlarınız istedikleri gibi hareket ediyorlar. Sakın aklınıza yanlık birşey gelmesin, bu hareketlerle bile harikalar yaratabiliyorsunuz, asla zorluk çekmiyorsunuz.

Oyunda çok şirin sahneler var. Çocuklara hitap ettiğinden olsa gerek, kontroller kolay tutulmuş, ortam renkli yapılmış. Sadece herkes arkadaşca müsabakalarını gerçekleştiriyorlar. Havada uçmak, topu yakalamak ve gol atmak klavye ile zor. Gamepad kullanılması bence daha mantıklı. Neden derseniz, bu oyunun aslen konsol oyunu olduğunu söylersem, sanırım anlatmış olurum. Klavye ile oyun zor oynanıyor ve problemli oluyor. Gamepad ile ise, çok güzel oynanabiliyor. Zaten fazla tuş olmadığından, klavyeye pek ihtiyaç duymuyorsunuz.

Karakterler filmdekinin aynısı. Hatta bazen asıl HP oyunlarından bile daha iyi olduklarını düşünüyorum grafiklerin. Ayrıca ışık efektleri, parlamalar, kaplamalar falan da oldukça kaliteli. Çocuk oyunu diye salmamışlar işi. Gol attığınızda veya buna benzer durumlarda, sinematik görüntülerle sevinmeler falan gösteriliyor. Bu da oyuna film havası katıyor.

Oyunda, filmin soundtrack'i kullanılmış tabi. Karakterler de orjinal sesleriyle seslendirilmişler. Bu yüzden seslerde bir problem olmuyor. Seyircilerin heyecanlı bağırışları, sporcuların aralarında konuşmaları gerçek bir müsabaka ortamı yaratmış.

Resimler:

Harry Potter Quidditch World Cup 1
Harry Potter Quidditch World Cup 2
Harry Potter Quidditch World Cup 3
Harry Potter Quidditch World Cup 4
Harry Potter Quidditch World Cup 6
http://playworld.yetkinforum.com

Harry Potter Quidditch World Cup
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harry Potter and the Order of the Phoenix
» Play World, 2009'a Yepyeni Yeniliklerle Giriyor.!